Crane Hotel Faralda: Amsterdam’ın yukarısındaki gökyüzünde uyuyun

Klause

New member
Yükseliyor. Edwin Kornmann Rudi dış asansörün üst düğmesine bastı. Sıkışık kabinde, feribotlar, mavnalar, yolcu gemileri ve eski tersane alanı Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij (NDSM) ile IJ halicinden aşağımızda, popüler Amsterdam Noord semtinde ayrılıyoruz.

Kot pantolon ve tişört giyen gri saçlı adam kendisine “alternatif emlak geliştiricisi” diyor. 50 metre yüksekliğindeki çelik iskelet devini sembolik bir avroya satın aldı ve onu “yükseklere meraklı insanlar için bir gecelik etkinliğe” dönüştürdü. Vinç kulesinde üst üste dizilmiş iki katlı üç süit bulunuyor: 35 metrede “Özgür Ruh”, 40 metrede “Gizli” ve 45 metrede “Mystique”.

Kornmann Rudi, geceyi geçireceğim iki katlı “Gizli” süitin katlanır kapısını iterek açıyor. Tavan, duvarlardaki desenli duvar kağıdı ve kadife perdeler gibi mor renkte parlıyor. Mavi çelik bir merdiven, bir zamanlar vinç operatörünün oturduğu cam minbere çıkıyor. Orada beni yumuşak yastıklı bir yatak ve Fas’tan gelen metal bir küvet içinde bir küvet bekliyor.

Dışarısı hava karardığında, küçük kapıyı paspas büyüklüğünde çelik bir levhaya, benim “balkonuma” açıyorum. İnce korkuluklar beni uçurumdan ayırıyor. Bir tabureyi dikkatlice itiyorum ve IJ’nin güney yakasına, şehir merkezindeki kilise kulelerine, altımdaki sahil barlarına ve restoranlara ve 1983’te iflas eden ve dönüştürülen tersanenin fabrika binalarına bakıyorum. ofisler. 906 numaralı feribot sizi ana tren istasyonundan sadece on dakikada alır.

Güçlü bir esinti “ranzamda” uyumam için beni sarsıyor ve birkaç kez uyandırıyor. Vinç kolu gıcırdıyor, rüzgarda süitlerle birlikte dönüyor. Sabah yeni bir bakış açısıyla uyanıyorum. Ne yazık ki bedeli olan görkemli bir macera sona erdi; sadece üst platformdaki jakuziyi kullanmanın maliyeti 90 Euro’dur.

Bilgi: Crane Hotel Faralda, Amsterdam, Hollanda, NDSM-Plein 78, Tel. 0031-20-760 61 61, www.faralda.com; 895 Euro’dan çift kişilik oda.

Ayrıca okuyun:

– Jakuzili ve saunalı: Honecker’in uçağı nasıl lüks bir süite dönüştürüldü?

– Cennette veya Cehennemde Uyumak: Dante’nin Cehenneminde Bir Gece Nasıl Hayatta Kaldım?

– Shard London’da Shangri-La: Thames Nehri’nin 200 metre yukarısında sayvanlı yatakta