Can sıkıntısı, sivrisinek ısırıkları, sırt ağrısı: kamp yapmak abartılıyor

Klause

New member
Fikir

Bir Bulli ve bir çadırla yolda
Çok pastoral! Kamp yapmak can sıkıntısı, sırt ağrısı ve sivrisinek ısırıklarından başka bir şey vermiyor.

Kamp yapmak, kamp tatili hayali kadar rahatlatıcı değildir.

© kmatija / Getty Images

Laura Schaefer

Doğada kamp yapmak birçok kişinin hayali, benim kişisel kabusum. Kulağa romantik gelen şeyler sıkıcı, sinir bozucu ve pek esprili değil.

İlk gün ışığı el değmemiş doğayı yavaş yavaş aydınlatıyor, cırcır böcekleri cıvıl cıvıl, havada yaz kokusu – ah, işte mükemmel kamp tatili böyle hayal edilir. Tüm medeniyetlerden uzakta, sevdiklerinizle birlikte sıcacık bir dinlenme. Stresli günlük yaşamdan uzaklaşın. Gerçekten önemli olan şeylere odaklanın.

Ve sonra internet greve gidiyor. Tekrar düzgün bir duş almak ister misin? Veya tuvalete gidin.

İtiraf ediyorum: Kamp yapmakla ilgili hep söylenen bu pastoral aşk bana da ulaştı. Ama sadece mükemmelleştirilmiş rüya fikri, asla gerçek kampçılık değil. Bana prenses ve bezelye diyebilirsin ama bazalı yatağımı uyku pedine tercih ederim. Ortak duş ve tuvaleti diğer kampçılarla paylaşma fikri beni terletiyor. Ve evet, kesintisiz internete ihtiyacım var. Çölde oturduğumu ve en fazla duman sinyali verebileceğimi hayal ettiğimde, akıştan bahsetmiyorum bile, sinirlerim titremeye başlıyor.

Gölde kamp tatili.  Bu ne kadar sürdürülebilir?

kolon

yaşam döngüsü Değerlendirmesi

Tuvalet de önemlidir – kamp tatili gerçekten de çevre dostudur.

08/13/2022

Kamp – sırt ağrısı, sivrisinek ısırıkları ve can sıkıntısı

Çocuk ve gençken tatillerimi çadır kamplarında geçirirdim ve cehennem gibiydi. Diğerleri kamp ateşinin etrafında gitar çalarak şarkı söyleyerek mutlu bir şekilde çadırlarından çıktıklarında, ikinci geceden sonra bugüne kadar başka türlü hissetmediğim sırt ağrısı ve bu zorunlu topluluktan acilen kaçma arzusu beni rahatsız etti. Aynı zamanda çok sayıda sivrisineğin şehvetinin nesnesiydim – bu da ısırıklarımın geceleri görebileceğiniz harika ateşböcekleri gibi parlamasına neden oldu.

Bugün muhtemelen biraz farklı görünürdü ama vahşi doğada yaklaşık yarım saat geçirdikten sonra kendi kendime sorardım: Şimdi ne olacak? Açık sözlü bir spa ve doğa dışı uzman olarak, hemen yapacak başka bir şey düşünemedim. Bitki örtüsünü keşfetmek (tercihen fauna değil) veya meditasyon yapmak benim işim değil. kumbaya mı söylüyorsun? Hayır teşekkürler. Müzeler, kiliseler veya tarihi yerleri dolaşmayı tercih ederim. Kafanın beslenmeye vb. ihtiyacı vardır.

Evet, doğanın ortasında kamp tatili güzel bir rüyadır. Ama daha fazlası değil.

yıldız editör Leonie Zimmermann’ın farklı bir görüşü var. Diyor ki: Her birimiz doğada bir mola verebiliriz. Kamp yapma savunmasını buradan okuyabilirsiniz.

#Konular